Debatovali a debatovali, nakonec ale nerozhodli. O prodeji společenského a výstavního centra Ideon se tak bude na zasedání pardubických zastupitelů jednat opět za měsíc. Ve čtvrtek o prodeji objektu současnému nájemci společnosti Pardubická výstavní a veletržní (PVV) zastupitelé ani nehlasovali.

INVESTICE PLATÍ MĚSTO

„Nájemce nyní musí platit všechny opravy, ale investice jdou za městem. Je to objekt starý 53 let, který bude velké opravy potřebovat," upozornila náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková.

Nájemní smlouva byla uzavřena na 99 let a město nemá možnost ji bez udání důvodu vypovědět. Z nájmu plyne ročně do městské pokladny zhruba 860 tisíc korun. Prodejní cena by byla necelých 20 milionů korun.

„Ujišťuji, že nikdy z Ideonu nic jiného než společenské a výstavní centrum nebude. Technicky by to ani nebylo možné. Objekt kupuji jen z důvodu, že chci v prostorách terasy vybudovat kongresový hotel," vysvětlil zájem o koupi budovy jednatel PVV Petr Vašíček.

Velkým tématem je prodejní cena. Stanovit ji měl znalecký posudek. Jenže stanovit cenu v místě a čase obvyklou není u budovy, jako je Ideon, jednoduché. „Je těžké hledat obvyklou cenu u tak neobvyklé stavby, jako jsou bývalé lázně přestavěné na výstavní centrum zatížené smlouvou na sto let," poznamenal zastupitel František Brendl.

KRITIKA SMLOUVY

Kritiku uzavřené nájemní smlouvy odmítla bývalá primátorka Pardubic Hana Demlová. „Chtěli jsme, aby zavřené lázně nebyly městu pro ostudu. Pokud někdo kritizuje cenu, která byla tenkrát stanovená, tak si neuvědomuje, že byla úplně jiná doba. Já jsem jako primátorka měla plat šest tisíc korun a podnikatelská sféra teprve začínala," podotkla Hana Demlová.