Právě o tomto záměru se měsíce diskutovalo také u kulatého stolu a nadšenci tohoto sportovního odvětví dlouho přesvědčovali radnici, proč by právě jejich odvětví mělo mít zázemí ve Svitavách.

„Pumptrack je trať pro jízdní kola a je složena z překážek, které svým tvarem a rozmístěním umožňují jízdu na trati bez šlapání i přesto, že nevede z kopce," popisuje toto odvětví Břetislav Vévoda. „Součástí pumptracku je také malý dětský okruh, který mohou využít děti od útlého věku, které se zde budou prohánět na odrážedlech. Areály s tratí na pumptrack jsou hitem poslední doby," dodává.

„Slavnostní otevření pumptracku proběhne 2. října od 14 hodin. Bude zde možné shlédnout jízdu opravdových profíků a také si pod jejich dohledem budete moci pumptrack vyzkoušet," míní v prohlášení také svitavská radnice.

Minimální náklady

Podle všeho byly náklady na výstavbu areálu minimální. Stačilo pouze upravit terénní zlomy a vytvořit smysluplně zvelebené povrchy. „Celková cena za novou stavbu nepřesáhla sto tisíc korun a je stoprocentně kryta dotací," dodává Břetislav Vévoda.

Svitavy tím pádem získávají do svého portfolia další adrenalinové odvětví. Vloni navíc získaly statut Město sportu, což by je také mělo zavazovat k podpoře podobných aktivit.