Říká se, že rocková muzika probudí i mrtvého. Jenže taháky sobotního večera tentokrát měly na stylové oslavě dvacátého výročí Vánočního bigbítu za úkol hlavně přilákat rozjuchané davy tísnících se lidí, aby podpořili dobrou věc, do kasiček nastřádali co nejvíc peněz ve prospěch postižených lidí a ještě se pobavili.

Srdce koncertu a úspěšný hudebník František Černý musel mít obrovskou radost už jen z toho, jak zaplněná je svitavská Fabrika. Bylo narváno tak, že bylo patrné, kolik peněz se mohlo vybrat vozíčkářům, kteří vyžadují neustálou péči a také pomoc asistenčních psů. „Chtěli jsme s manželkou udělat benefici, protože tady ve Svitavách už pro lidi s mentálním i tělesným hendikepem fungují čtyři asistenční psi. Proto jsme se spojili s organizací Pes pomůže. Potom jsme oslovil Frantu a ten okamžitě kývl, že to spojíme s Vánočním bigbítem. Sám si přál, aby byl dvacátý ročník ozvláštněný," vysvětluje Jiří Šmarda, jeden z organizátorů a zpěvák kapely BezLimitu.

Na parketu byl mezi nadšenými fanoušky skupin nejrůznějších žánrů i jeho syn. Sám hendikepovaný potřebující pomoc asistenčního a speciálně trénovaného psa pomáhajícího i s jinak běžnými denními úkony. „Výcvik takového psa stojí sto padesát až dvě stě tisíc korun. Záleží především na tom, na co přesně má být pes vycvičený. Není to legrace," přibližuje Jiří Šmarda.

Kolik peněz vynesl bigbít, to se zatím neví. Avšak je jasné, že část výtěžku poputuje právě hendikepovaným.