Ten se pořezal na vrchním hřbetě ruky a fotografii poslal svým příbuzným se slovy, že si ublíží. Také ji sdílel prostřednictvím sociálních sítí. Mobilní telefon měl poté vypnutý. Strach rodiny a blízkých o jeho život byl v tu chvíli obrovský. Jakmile byla Policie České republiky seznámena s touto skutečností, zahájila rozsáhlé pátrání. Do něho byli zapojeni policisté z jednotlivých obvodních oddělení Územního odboru Svitavy, jejich kolegové z Orlickoústecka s psovodem a také strážníci svitavské městské policie. Cíl všech byl jasně daný. Nalézt mladého muže, který se patrně rozhodl skoncovat se svým životem, dříve, než svůj záměr dokoná.

Pátrání trvalo několik hodin. Štěstí se nakonec usmálo na strážníky městské policie, kteří ho v pondělí brzy ráno našli na jedné z ulic města. Podle svých slov měl právě namířeno na policii. Reagoval tak na jejich volání poté, co si zapnul telefon. Ačkoliv policie zná důvody jeho počínání, s ohledem na rodinu jej odmítla prezentovat.

V současnosti je mladík v péči odborníků. Jeho zranění naštěstí nebyla vážná. Tentokrát vše dobře dopadlo. Snad ho podobné řešení již nenapadne. Vždy existuje jiná možnost, než nevratné ukončení života.

(vj)