V sobotu ráno byl odstartován čtrnáctý ročník Rallye Železné hory.

„Je to velmi dobrý závod. Tento rok je to pro nás v Čechách již druhá štace," svěřili se závodníci Nissanu s číslem 88 Conny Bonath a Lars Riesler z německého týmu LR racing. „Poprvé jsme tento rok s microu vyrazili na trať v Hořovicích, ale tam jsme neměli v pořádku brzdy. Tentokrát už to snad všechno šlape. Naše premiéra v Česku byla roku 2013, a to s trabantem v Liberci," dodává sehraná dvojice.

Celkem 121 vozů ze čtyř zemí zde poměřilo při sobotní rallye síly svých motorů na trati dlouhé bezmála 212 km. Zde je čekalo devět rychlostních zkoušek ve třech závodních úsecích. Pro pořadatele byla stěžejní také otázka bezpečnosti. Na každé „erzetě" nechyběly posádky hasičů, záchranky i speciálních rescue týmů s vybavením pro rallye. "Během závodu nedošlo k ohrožení dopravy ani k velkým haváriím na trati. Kvůli špatnému počasí musel být sice závod pozastaven, ale nedošlo k překročení zákonného limitu pro dobu závodění. Při závodu došlo sice k nehodě u Nasavrk, ale jednalo se o srážku civilních aut, " uvedl. Marek Šimík z pořadatelského týmu rallye.

Stupně vítězů byly jasně v režii vozů Mitsubishi Lancer – Vabsolutním pořadí skončila nejlépe dvojice M.Šikl- P.Vilímek S časem 38:14,3.