Se svým vozem ve vysoké rychlosti „říznul" zatáčku, následně trefil značku a potom zamířil do příkopu, kde se auto převrátilo na střechu. „Řidič byl vyzván k dechové zkoušce, té však nebyl schopen, proto byl nařízen odběr biologického materiálu," dodala policejní mluvčí Hana Kaizarová. Ani tím prohřešky řidiče neskončily, ukázalo se, že až do října má zákaz řízení.

K první nedělní nehodě vyjížděli policisté kolem sedmé hodiny ráno, a to na silnici mezi obcemi Verměřovice a Dolní Čermná, kde havaroval řidič s vozem Mazda. Pravděpodobně vlivem vysoké rychlosti dostal smyk a narazil do dřevěného sloupku ohrady.

Se zraněním skončil řidič mazdy v nemocnici. Dechová zkouška na alkohol měla negativní výsledek. Dopoledne se další nehoda stala v Červené Vodě, kde řidič terénního motocyklu zřejmě nedal přednost oktávii. Pravděpodobný viník nehody sice „nenadýchal", zato měl pozitivní test na cannabis. Bouralo se také v pondělí po ránu. V Lichkově havaroval 42letý řidič Seatu Toledo. Jel asi příliš rychle, v zatáčce dostal smyk a skončil v příkopu na střeše. Řidič vyvázl bez zranění.