Nehoda se stala v zatáčce směrem na Svitavy. Tato lokalita přitom patří mezi bezproblémová místa. Mnohem horší pověst má úsek vzdálený zhruba padesát metrů - křižovatka smrti, jak ji někteří zabývají - rychlostní silnice směrem na Moravskou Třebovou. Nynější kolize nevypadala vůbec hezky. Trabant měl zdemolovanou přední část karosérie, dodávka měla podle všeho poničený pouze přední bok a její řidič vyvázl bez zranění.Hasiči na místě zasahovali dlouhé minuty. Nejprve vyprostili zraněnou posádku trabantu a předali ji do péče záchranářům.

"Stále zasahujeme. Před chvílí jsem na místo posílal ještě kontejnerové vozidlo, protože vše bylo potřeba naložit," hlásil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje chvíli před sedmou hodinou večer.

"Obě zraněné osoby byli trabantu a záchranná služba je transportovala do nemocnice," informovala tisková mluvčí svitavských policistů Lenka Vilímková. "Dopravní policisté jsou stále na místě," dodala.

Policisté stále neznají příčinu nehodu, případ je ve fázi šetření. Zákrok si vyžádal navíc zablokování silnice hasiči a záchrannou službou. Na místě se proto z obou stran během několika minut začaly tvořit kolony. Řada řidičů se proto raději vydala náhradní trasou. "Dopravu nyní naši kolegové řídí kyvadlově," uvedla po sedmé hodině Vilímková.

Aktuálně: V noci na dnešek zemřel v nemocnici třiaosmdesátiletý řidič trabantu. V pondělí večer narazil u Koclířova na Svitavsku do dodávky. Vážně se při nehodě zranila i jeho o šest let mladší spolujezdkyně, uvedla mluvčí svitavské policie Hana Kaizarová.

Řidič trabantu odbočoval vlevo na vedlejší komunikaci a čelně naboural do stojícího vozidla Renault. Jeho řidič z nehody vyvázl bez zranění, alkohol u něj vyloučila dechová zkouška. U mrtvého musí případný vliv alkoholu zjistit zdravotní pitva.

Škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 90.000 korun. Přesné příčiny a okolnosti havárie policie vyšetřuje.