Letos se do projektu přihlásilo třicet organizací především z Orlickoústecka, ale také ze Svitavska, Rychnovska a Náchodska. Jejich projekty jsou zaměřené na děti, seniory, handicapované i jinak znevýhodněné. Princip sbírky je jednoduchý: k nákupu v prodejnách Konzumu na Orlickoústecku, Rychnovsku, Náchodsku nebo Svitavsku stačí přiložit třicetikorunový kupon konkrétního projektu nebo kupon univerzální, který každému projektu spravedlivě pošle jednu korunu. Sbírka potrvá od 14. října do 31. prosince. Stejně jako v minulých letech Konzum k vybrané sumě přidá 100 tisíc korun. „Částka bude rozdělena v poměru, jak dané projekty podpoří donátoři formou dárcovských kuponů v rámci veřejné sbírky," vysvětlují zástupci Konzumu.

Loni zákazníci přispěli částkou 211 440 korun, nejúspěšnější neziskové organizace získaly kolem 20 tisíc, žádná neodešla s prázdnou. „Jsme rádi, že to nebyla akce jednoho roku, ale stala se z toho věc, která se u našich zákazníků zabydlela. Ze zkušeností se sbírkou pro nemocnici a z této sbírky je vidět, že podobné akce mají potenciál," má důvod ke spokojenosti ředitel obchodního družstva Miloslav Hlavsa. Konzum podporuje neziskovky už od roku 2001, v roce 2013 to bylo poprvé s podporou veřejnosti.

Stav konta Společně za úsměv i částky pro jednotlivé projekty je možné sledovat on-line na webu www.konzumuo.cz.

Neziskové organizace a jejich projekty:

1. MC Medvídek, o. s. - Vybavení prostor MC Medvídek a Dětského klubu Fialka dětským nábytkem a cvičebními prvky. 
2. „ZŠ a MŠ při nemocnici, příspěvková o." - Zakoupení hraček a pomůcek pro děti a žáky různých věkových skupin hospitalizovaných v nemocnici na dětském oddělení a na oddělení ORL.
3. RC Rosa, o.s. - Zakoupení kuchyňských spotřebičů pro cyklus Abeceda zdravých tipů (odšťavňovač, kuchyňský robot, nádobí, základní suroviny)
4. Občanské sdružení poruchy autistického spektra – PAS, o.s. - Pořízení propagačních materiálů, letáků organizace, potisk triček pro děti i dospělé a placek s nápisy o autismu a logem organizace.
5. Vamberecký dráček, o. s. - Zakoupení speciálních motorických omyvatelných molitanových dětských hracích kostek, do vnitřních prostor sídla mateřského centra
6. Oblastní charita Červený Kostelec - Zakoupení nového nábytku (věšáková stěna, noční stolek, šatní skříň, závěsná skříňka, stolní deska, válenda pro doprovod, polička, garnyž) do jednoho z pokojů pro pacienty v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci
7. Centrum sociální péče - Kompenzační pomůcky pro seniory a imobilní klienty pečovatelské služby: mechanický invalidní vozík a toaletní židle.
8. Oblastní charita Ústí nad Orlicí - Vybavení nových prostor Občanské poradny Ústí nad Orlicí (stůl, židle, police…)
9. Tyfloservis o.p.s. - Pořízení nového vybavení Tyfloservisu - novými pomůckami do domácnosti zprostředkujeme zrakově postiženým kontakt s aktuální nabídkou a zkvalitní nácvik dovedností.
10. Domov pro seniory Sloupnice, příspěvková o. - Zakoupení rehabilitačního přístroje „Rotren Solo x" pro zlepšení a udržení mobility klientů
11. Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. - Zakoupení vhodných stimulačních a didaktických hraček na podporu vývoje cca 120 dětí se závažným zdravotním postižením raného věku (0-7 let).
12. Rodinné Integrační Centrum, o.s., spolek - Vytvoření „zápůjční" didaktické herny pro rozvoj matematických a čtenářských dovedností, logického myšlení u dětí s poruchami autistického spektra.
13. Naděje, o.s. - Pořízení polohovacího lůžka pro klienty
14. CEMA, o.s. - ZAHRADA BEZ PLOTU – oživení pěší zóny a veřejného života v Žamberku vybudováním městské komunitní zahrady a vytvořením místa pro komunikaci, setkávání a prostor pro public art.
15. RC Srdíčko, o.s. - Obnovovení vybavení herny. Pro udržení kvalitní práce s dětmi a rodinami potřebujeme nové hračky a pomůcky.
16. Oblastní spolek ČČK Ústí n. O. - Senior doprava - přestavba vozidla – úprava na LPG, úprava vozidla o nástupní schůdek, madla, ostatní vybavení, pneumatiky, dětské sedačky, pracovní oděv, tiskárna, letáčky – informace o službě
17. RC Dětský svět - Zakoupení stavebnic a různých druhů her, které vyzývají ke společnému tvoření a hraní (podpora kooperace ve hře), rozvíjejí tak přirozeně sociální a komunikační dovednosti dětí s autismem
18. Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ o.p.s. - Zakoupení 4 kusů dotykových tabletů pro žáky s autismem, tělesným, mentálním postižením
a žáků s poruchami komunikace
19. Amalthea, o.s. - Prostředky na vzdělávací a rozvíjející pomůcky (např. rozvoj emoční inteligence, rozvoj silných stránek dětí i rodičů, komunikační dovednosti, tvořivost, spolupráce)
20. CEDR Pardubice, o.p.s. - Zakoupíme karty IREDO, které budou využívány jako přenosné elektronické peněženky. Díky nim může být podpořeno
až 6 uživatelů.
21. Charita Svitavy, církevní o. - Pořízení nového počítače a tiskárny do Světlanky – centra denních služeb.
22. Cukříci, o. s. - Sportovní, ozdravný a edukační 4 denní pobyt diabetických dětí v areálu táborové základny Tři Studně na Vysočině.
23. SKP-Centrum, o.p.s. – o.j. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež EMKO ve Vysokém Mýtě - Sportovní odpoledne pro klienty Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež EMKO
24. Centrum pro zdravotně postižené a seniory Pardubického kraje, o.p.s. - Nákup dětského invalidního vozíku do půjčovny pro děti se zdravotním postižením.
25. Domov pod hradem Žampach, příspěvková o. - Pořízení vybavení pro zahradní posezení pro klienty DPH Žampach, kteří se v letošním roce stěhují do bytů služby chráněné bydlení v Letohradu 
26. Stacionář, příspěvková org. - Zakoupení PC s vybavením pro klienty stacionáře a přiblíží klientům běžný způsob života.
Dalším nákupem bude sportovní vybavení pro zimní sporty klientů a možnost zúčastnit se nominačních her na světovou zimní speciální olympiádu v Rakousku v roce 2017.
27. Sdružení Neratov, o.s. - Pořízení didaktické pomůcky "Klokanův kufr"- didaktická pomůcka plná dřevěných a kartonových her, skládaček a dalších pomůcek, které jsou vyrobené z odolného materiálu a se zaoblenými hranami.
28. Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, o.s. - Speciální olympiáda – disciplíny této sportovní akce jsou přizpůsobeny účastníkům s mentálním postižením s různým stupněm postižení i s s přidruženými vadami.
29. KONTAKT, o.s. - Pořízení propagačních materiálů, které člověk jen tak neztrácí – propisky a magnetky.
30. Rytmus, o.p.s. - Uspořádání interaktivního kurzu se i lidé se znevýhodněním mohou naučit bezpečně a bez obav ze zneužití využívat internet. (notebook, optická USB myš, antivirový program, OP WINDOWS, papíry, fixy, laminovačka..)