„Stavba se už, doufejme, blíží do finále. Termín jejího předání je v listopadu, kdy by se Stezka v oblacích měla otevřít ve zkušebním provozu," řekl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

Základem Stezky v oblacích je sedm set metrů dlouhý chodník propletený mezi třemi pilíři, který návštěvníky zavede na vyhlídkovou plošinu ve výšce pětapadesáti metrů. Z ní se naskytne pohled na masiv Králického Sněžníků, Jeseníků a při dobrém počasí i Krkonoš.

K cestě dolů budou moci odvážnější návštěvníci použít stometrový tobogán. Pro milovníky dobrodružství bude v objektu připraveno několik atrakcí, například hustá síť, jíž bude možné prolézt z jednoho patra lávky do druhého. Vybudování majestátné vyhlídkové věže vyjde na zhruba sto milionů korun.

Termín otevření Stezky v oblacích se o několik měsíců posunul. Na vině jsou výkyvy počasí i drsné klimatické podmínky. Ve výšce 1116 metrů nad mořem je o deset stupňů chladněji než v údolí. Při silnějších poryvech větru musí stavbaři práci přerušit. S blížícím se dokončením unikátní stavby se rýsuje i výše vstupného. „Bude rozděleno do několika kategorií. Individuální vstupné nepřekročí dvě stě korun za osobu. Zavedeme i zvýhodněné balíčky pro rodiny," nastínil Martin Palán.

Pro architekta Zdeňka Fránka je nepodstatnější ideově architektonické pojetí stavby jako přírodního objektu. „Inspiroval jsem se samozřejmě tím místem, je kouzelné a není jednoduché tam postavit něco tak obrovského, aby to vypadalo přirozeně. Zvolil jsem proto abstraktní formu, co nejvíce přírodní, bez výrazné geometrie, něco jako dráhu letu nočního motýla," přiblížil již dříve Deníku své pojetí architekt.

Unikátní stezka do oblak překonává i svou šumavskou obdobu – Stezku korunami stromů Lipno, která byla postavena v roce 2012. Přístupná bude celoročně, i milovníci lyžování si tak budou moci díky půjčovně bot užít výhled na zasněženou krajinu.