„V minulosti byla z areálu každoročně ztráta. Věříme, že nyní budeme moci tyto prostředky použít na jiné aktivity přímo na území města Svitavy," uvedl starosta Svitav David Šimek. Město předpokládá, že noví majitelé areál zmodernizují, samo do areálu investovat nechtělo.

Sjezdovky Vigona a Svitavská s vleky získal Skipark Červená Voda. Ten provozuje středisko v sousední Červené Vodě a v minulosti již v Čenkovicích odkoupil jiné sjezdovky s dvousedačkovou lanovkou a vleky. „Chystáme drobné úpravy, budou vznikat dva nové slowparky pro nejmenší lyžaře a snowpark s překážkami. Jízdenka bude určitě společná pro všechny naše tratě v Červené Vodě i Čenkovicích," řekl ředitel společnosti Skipark Červená Voda Radek Procházka. V budoucnu by chtěl vybudovat v Čenkovicích další lanovou dráhu, zřejmě ale až v příštím roce.

Dvě chaty, které dříve provozovala městská společnost Sportes, získala firma Atlas Real, která již provozuje v dolní části Čenkovic ubytování. Podle starosty Davida Šimka budou žáci svitavských škol i nadále do Čenkovic jezdit na lyžařské výcviky. Dříve měli v městských chatách levnější ubytování.