„Teror zažívá paní již nejméně od poloviny loňského roku. Bývalý druh ji měl obtěžovat telefonem ve dne i v noci, někdy i tři sta krát za jediný den, posílat e-maily, vyhrožovat a urážet i pronásledovat na ulici. A to je jen část toho, co musela oběť snášet," sdělila policejní tisková mluvčí Hana Kaizarová.

Od slov totiž čtyřicetiletý muž přistoupil k činům. Minulý čtvrtek dopoledne matku svých děti napadl, když šla do jedné ze svitavských bank. Žena si jeho přítomnosti všimla a doufala, že se jí v případě konfliktu někdo zastane. „Měla strach, ale spoléhala na to, že na poměrně frekventovaném místě nebudou sami. Bohužel, v osudnou chvíli nikdo v blízkosti nebyl. Začalo to strkáním a nadávkami. Během chvilky ženu strhl na zem a byl ji pěstmi po celém těle," popsala čtvrteční incident policejní mluvčí. Po útoku navíc muž zatoužil po kabelce, kterou měla napadená u sebe. Tu jí posléze sebral.

Žena se pokoušela přivolat mobilem pomoc, ale podle policejních informací jí telefon násilník při potyčce vytrhl z rukou. Muž na svobodě po útoku dlouho nepobyl, policisté totiž hned druhý den muže zadrželi. „Napadená vyhledala ošetření v nemocnici a s vystavenou lékařskou zprávou přišla večer věc oznámit na obvodní oddělení. Další den ráno kolegové muže předvedli k výslechu a na pobyt na svobodě musí na nějaký čas zapomenout. Po výslechu byl obviněn, následně zadržen a putoval do policejní cely," uvedla Hana Kaizarová.

Soudce schválil návrh státního zástupce a násilník je v současné době ve vazbě. „Muž byl komisařkou obviněný ze spáchání zločinu loupeže, přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu nebezpečného pronásledování. U soudu může být potrestán až desetiletým trestem odnětí svobody," dodala k případu Hana Kaizarová. Mužovo chování k bývalé partnerce měl již v minulosti řešit soud.