„V letech 2011 a 2012 musela společnost na základě úpadkových kritérií přijmout stabilizační opatření s cílem zachránit DS a dostihový sport pro Pardubice. Nyní jsme již dvakrát po sobě skončili v kladných číslech," uvedl pro Deník předseda dozorčí rady DS Petr Beneš.

Výnosy spolku se oproti předchozí dostihové sezoně zvedly o téměř 2,8 milionu korun. V roce 2013 tak měl DS výnosy ve výši 49,75 milionu, což pro něj znamenalo zisk 990 tisíc korun.

V předchozích letech měl spolek velké problémy s vedením účetnictví. „Finanční úřad zkontroloval rok 2009. a ten dopadl špatně. Chybí tam faktury či interní dokumenty. Není to pro nás ovšem žádné překvapení. Potvrdilo to výsledky účetního auditu, který jsme si nechali udělat," uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Bez výhrad

Nyní je ale prý s účty již všechno v pořádku. „Tolik kritizované účetnictví minulých let bylo opět již druhý rok za sebou ověřeno renomovanou auditorskou společností. A bylo bez výhrad," poznamenal Petr Beneš.

V roce 2013 se zvýšil počet dostihů na pardubickém závodišti z 86 na 98. Celkem bylo minulý rok vyplaceno 15,6 milionu korun na dotacích dostihů a necelé dva miliony na majitelských prémiích. Tradičně nejlépe dotovaným dostihem byla Velká pardubická.

„Již na začátku dostihové sezony byl uveden do provozu automatický závlahový systém, kterým je pokryt celý travnatý ovál závodiště. To přineslo možnost připravit dráhu na dostihy i za velmi nepříznivých podmínek, zvlášť v letních měsících," dodal Petr Beneš.