Pozítří to bude sedm týdnů, co se majitelům při procházce Slavickou oborou ztratil československý ovčák Tino. Dvouletý pes je naštěstí naživu, jak potvrzují lidé na facebooku, kde vznikla speciální „pátrací" stránka.

Šampion ověnčený cenami z prestižních soutěží se velmi podobá vlkovi. Dlouhým pobytem na svobodě získal plachost a ostražitost vůči lidem. To mohou potvrdit ti, kteří Tina viděli, ale marně se ho snažili přivolat. „Dnes v 19,45 mezi Tuněchody a Vestec, a utekl směr Topol. Na zavolání přišel, ale nenechal se odchytit bohužel…," je od soboty napsáno na zdi stránky „Pátrání po československém vlčákovi Tinovi".

Lidé jsou vůči nešťastným majitelům velmi soucitní a solidární – z příspěvků je znát, že většinu nezajímá jen stotisícová odměna za nalezení Tina. „Snad se brouček brzo najde a dostane domů," píše jedna z diskutujících.

Vlčák se podle svědků v současné době pohybuje v lokalitě Tři Bubny. Ohlášených míst, kde byl pes viděn, je hodně – pohybovat se měl třeba v Holetíně, Včelákově, Bystřici, Nasavrkách, v Zaječicích nebo Žumberku. Poslední stopou je Topol a Vestec a zdá se, že je to trefa do černého.

Jak Tina odchytit? Majitelé zkoušeli vše – od hraček až po háravou fenu. „My už si s manželem říkáme, že po našem příjezdu na místo se Tino stává neviditelným," říká s jiskrou humoru v nelehké situaci majitelka Táňa Šnoblová. „Jsme všichni v rodině na Tina hodně fixovaní. Věříme, že se co nejdřív dostane domů," dodává.

Pokud Tina spatříte, volejte číslo 603 206 859. A ještě popis: Dva roky starý pes plemene Československý vlčák. Na své jméno slyší. Není agresivní Na sobě měl kožený obojek bez známky. Je čipovaný, na čumáku má bílou jizvičku.