Soutěžní časopisy pak přes měsíc hodnotila odborná porota v čele s náměstkyní hejtmana Pardubického kraje Janou Pernicovou.
Tentokrát se však výtvory žáků hodnotily trochu jinak.

„V letošním roce jsme poprvé přešli na nové hodnocení. Časově bylo velmi náročné, protože každý ze tří porotců musel hodnotit časopis pomocí osmnácti kritérií. Od tohoto bodování si totiž klademe za cíl i zpětnou vazbu pro jednotlivé redakce. Podle výsledků se dozví, co se porotě líbilo a zároveň, kde je možné na časopisu něco zlepšit," sdělil ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

„Kvalita školních časopisů byla na vysoké úrovni. Na tvorbě žáků a studentů je vidět, že je tato činnost baví. Většina časopisů měla nejen kvalitní zpravodajství ze života školy, ale také grafiku," prohlásil jeden z porotců, šéfredaktor Pardubického deníku Tomáš Dvořák.

Kdo uspěl?

V kategorii Středoškoláci se na první pozici umístil časopis Otmar z Gymnázia Vysoké Mýto, v kategorii určené pro žáky prvního a druhého stupně základní školy pak dominoval časopis Třesk, který hájí barvy Školního klubu Masarykovy základní školy Morašice u Litomyšle. V kategorii určené žákům druhého stupně základní školy získal prvenství časopis Šotek Základní školy Proseč.
Internetové stránky Chrudimka.cz triumfovaly v poslední kategorii Web.

Pro zájemce a zároveň pro inspiraci mladých tvůrců budou všechny časopisy vystaveny ve čtvrtek 23. května od 11 do 17 hodin v chrudimském parku Na Střelnici.
Tam se také uskuteční krajská přehlídka sdružení dětí a mládeže Bambiriáda. Přibližně v 10:30 hodin se pak bude konat slavnostní ocenění vítězů, kteří obdrží diplomy. Ti nejlepší zároveň postupují do celostátního kola. 

Kategorie Středoškoláci
1. Otmar (Gymnázium Vysoké Mýto)
2. Gymplák (Gymnázium Ústí nad Orlicí)
Kategorie I. a II. stupeň ZŠ
1. Třesk (Školní klub Masarykovy základní školy Morašice)
2. Riegrovák (Základní škola Svitavy, Riegrova 4)
3. MUF (ZŠ Moravany)
4. Hrošíkovy Hrochoviny (Základní škola Hrochův Týnec)
Kategorie II. stupeň ZŠ
1. Šotek (ZŠ Proseč)
2. Maggy (Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy)
3. Škrob (ZŠ a MŠ Krouna)
4. Za minutu osm (Základní škola Vysoké Mýto)
Web
1. Chrudimka.cz

Iveta Koubková