Jak jsme již informovali, o hlasy voličů se chce v Ústí nad Orlicí ucházet osm subjektů, politických stran i sdružení nezávislých kandidátů. Jsou to Nezávislí s podporou TOP 09, Sdružení nezávislých kandidátů Ústí 2014, Sdružení nezávislých kandidátů – Oušťáci, Strana soukromníků ČR, KSČM, KDU–ČSL, ODS s podporou nezávislých kandidátů a ČSSD. Podle informací, které Orlický deník má, kromě Strany soukromníků ČR, která má na kandidátní listině čtrnáct jmen, je všech zbývajících sedm „plných" – obsahují sedmadvacet jmen, tedy tolik, kolik křesel má ústecké zastupitelstvo. Už jen zběžný pohled na kandidátky a především na jména jejich lídrů dávají tušit, že podzimní volby v Ústí rozhodně nebudou nezajímavé a nudné. Současný starosta Petr Hájek, který vede kandidátku Oušťáků, bude mít při obhajobě svého postu proti sobě zdatné soupeře.

Lídrem kandidátky nezávislých Ústí 2014 je Jiří Čepelka, bývalý ústecký starosta a bývalý poslanec parlamentu (ještě za ODS). Jak redakci včera potvrdil, už by neměl být členem žádné politické strany. „Požádal jsem o ukončení členství, nicméně zatím žádnou zpětnou vazbu od ODS nemám," prohlásil.

Zajímavá jsou i další jména. V čele kandidátky ODS s podporou nezávislých kandidátů je Matouš Pořický, předseda ústeckých občanských demokratů a ředitel závodu stavební společnosti. Jedničkou znatelně omlazené kandidátky KDU-ČSL je majitel firmy Michal Kokula. Ústecké sociální demokraty vede do boje o zastupitelstvo a radnici Jiří Preclík, šéf oblastního spolku Českého červeného kříže.

Jedničkou kandidátky Nezávislých s podporou TOP 09 je ústecký podnikatel Tomáš Teplý. KSČM má v čele matadorku místní politické scény, prodavačku Janu Severovou. Kandidátku Strany soukromníků ČR pak vede podnikatel Lukáš Cindr.

Další jména 
z kandidátek

Pro ústecké voliče přinášíme z jednotlivých kandidátek i jména dalších kandidujících do pátého místa (bez uvedení profese):
Sdružení nezávislých kandidátů – Oušťáci:  Anna Škopová,  Petr Strákoš, Hana Drobná, Pavel Svatoš.
Sdružení nezávislých kandidátů Ústí 2014:  Roman Langer, Eva Sichrová, Jiří Tomášek, Tomáš Adámek.
ODS s podporou nezávislých kandidátů:  Radim Jirout, Dalibor Adam, Jiří Jansa,  Josef Kopecký.
KDU-ČSL: Jan Pokorný, Vojtěch Jakubec, Petr Lipenský, Markéta Čadová.
ČSSD: Zdeněk Ešpandr, Jaroslav Řeháček, Zdeněk Bílý, Michaela Lánová.
Nezávislí s podporou TOP 09: Luboš Bäuchel, Radka Vašková, Vojtěch Procházka, Jan Švejkar.
KSČM: Rudolf Navrkal, Bohumír Glembek, Josef Holomek, Vladimír Lavička.
Strana soukromníků České republiky: David Sýkora, Jan Blažek, Adrian Havlík, Robert Flídr.
Kompletní kandidátky budeme postupně zveřejňovat na webu Orlického deníku.