„Před přechodem k jinému operátoru bylo mé telefonní stanoviště u okna. Dovolat se mi byl problém," přiznává šestadvacetiletá žena z Letohradu. „V Písečné u Žamberka se musí ven před barák, aby se dalo vůbec volat," přidává svůj poznatek na Facebooku Martin Š.

NĚKDE VŮBEC NENÍ

Do jednání s operátory se pustil i Pardubický kraj a výsledkem by mělo být zlepšení signálu. Na Orlickoústecku například signál „hapruje" ve Výprachticích nedaleko Lanškrouna. „Je to různé, někde signál je, někde je to slabší. Ve středu obce není třeba vůbec O2, v části na Hoblovně je složité se dovolat s T-Mobile. V části Koburk je to horší se všemi třemi operátory. Signál v obci spíš podle reakcí místních kolísá," popsal starosta Výprachtic Luděk Skalický.

V Hejnicích nedaleko Žamberka je nejlepší pokrytí T-Mobile. „Nad vesnicí máme vysílač, ale O2 je u nás slabota," konstatoval zase starosta Hejnic Ladislav Harapát.

„Od počátku bylo naší snahou upozornit na fakt, že celá řada sídel je bez stabilního pokrytí mobilním signálem a nejedná se pouze o lokality v kopcovitém či hůře přístupném terénu," uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že je rád, že byla debata vyvolána. Díky dalšímu sdílení sítí mezi O2 a T-Mobile dojde do konce roku ke zkvalitnění signálu nejen ve Výprachticích a Hejnicích, ale i v Cotkytli, České Třebové, Nových Hradech, Petrovicích, Velké Skrovnici či ve Vysokém Mýtě.