Podobný areál
v okolí nenajdete

Takové zázemí nemají fanoušci skateboardingu, in-line bruslí, BMX kol a koloběžek v celém regionu. Však také na něj ústečtí „skejťáci" čekali řadu let. Stavbu umožnila dotace. Investor projektu, firma Tepvos, na ojedinělý projekt získala dotaci z programu Cestování dostupné všem od ministerstva pro místní rozvoj ve výši 1,24 milionu korun. Celkové náklady se vyšplhaly na  2,68 milionu. Jiří Roušavý, investiční technik společnosti Tepvos, dodal: „Od soboty 26. května do konce srpna bude zahájen zkušební provoz, který ovšem uživatele nebude nijak omezovat. Během této doby proběhne měření hluku, které si vyžádala krajská hygienická stanice."
Předání do zkušebního provozu se ponese ve slavnostním duchu, pozváni jsou všichni, kdo mají s projektem nebo stavbou něco společného. Skatepark si poprvé prohlédne i veřejnost. Po slavnostním přestřižení pásky bude následovat exhibice skate a in-line profi jezdců, součástí doprovodného programu bude i taneční vystoupení. Od 17 hodin budou moci skatepark   zdarma „otestovat" všichni zájemci.
Vyřešeno je také to, kdo se bude o skatepark starat. Výběrové řízení na provozovatele  vyhrála Česká asociace skateboardingu. Správcem objektu se stal Ondřej Trávníček. Ten konstatoval: „Přestože od prvotní myšlenky stát se správcem skateparku a přes starosti s vyřízením všech formalit uplynula dlouhá doba, mé nadšení mě neopustilo a tahle práce je pro mě zatím stále ten pravý dream job."

Otevřou školičku skateboardingu

Jak je patrné z facebookových stránek ústeckého skateparku, má už řadu fanoušků. „To je fakt krásný! Klobouk dolů," komentovala zveřejněné fotografie jedna z uživatelek internetu.
Provozovatelé skateparku chtějí navázat spolupráci s domem dětí a mládeže a provozovat zde i školičku skate-
boardingu pro nejmladší zájemce. Jeho prostory mají být také využívány pro  pořádání koncertů, výstav a projekci videí se skate tematikou.
Ústecký skatepark bude otevřen celoročně, a to od  pondělí do pátku od 14 do 19 hodin, o víkendech pak od 12 do 21 hodin.

Z nového skateparku v Ústí nad Orlicí.