Jeho úkolem bude mimo jiné připravit řádné výběrové řízení na post ředitele VaKu Chrudim. Přihlášky do něj bude možné podávat až do 31. srpna, aby nejpozději do konce roku už měla společnost řádné vedení.

„Představenstvo sice před časem již rozhodlo o odvolání pana Hrada z postu ředitele, nicméně s dovětkem, že povede společnost do doby, než bude jmenován ředitel nový. Představenstvo nyní přehodnotilo situaci a dospělo k závěru, že pro obě strany bude přínosnější, aby k odvolání došlo s okamžitou platností," uvedl místopředseda představenstva Miroslav Krčil.

S důvody svého odvolání nesouhlasím. Představenstvu jsem své výhrady sepsal a předal," uvedl dnes již bývalý ředitel Josef Hrad.

„Okamžité odvolání Josefa Hrada nepovažuji za příliš dobré," nechal se slyšet dnes již též bývalý představitel Jaroslav Trávníček. Nesouhlas vyjádřil i jeho kolega Ivan Jeník.

„Některým krokům, které se dělají takhle rychle, nerozumím. Vadí mi, že se odvolání řešilo tak narychlo, dopředu jsem o něm nevěděl," říká člen představenstva Ivan Jeník, který okolnosti, které vedly k odvolání Josefa Hrada, popisuje jako „velmi zvláštní".

„VaK Chrudim potřebuje nový impuls," popisuje své pohnutky místopředseda Krčil, podle než vedení společnosti ustrnulo na místě. „Nebyl jsem také spokojený s některými investicemi, které VaK realizoval nebo plánuje," dodává Krčil.

„Krok představenstva vnímám jednoznačně kladně a ve prospěch společnosti. Jsem rád, že dokázalo reagovat na jednomyslné doporučení dozorčí rady týkající se odvolání ředitele a že se se vší vážností problematikou zabývalo," uvedl předseda dozorčí rady Marcel Vojtěch.

I v představenstvu došlo ke dvěma změnám – Jaroslava Trávníčka nahradí Jan Čechlovský a Radka Zemana Martina Lacmanová.