Stávající základ se tak rozšíří na plnohodnotnou posilovnu pod širým nebem, podobnou té, jaká již stojí v Chrudimi. Ostatně, jejím složení se Skutečští chtějí inspirovat a nyní vybírají jednotlivé prvky.

„Máme ohromnou radost," říká Ivan Louvar, iniciátor nápadu postavení workoutu ve Skutči a pokračuje: „Z rezervních fondů dostaneme na dobudování zhruba 100 tisíc korun. Cena se však od loňska navýšila, takže nyní budeme vybírat jednotlivé prvky a dělat kompromis mezi tím, co si můžeme dovolit a co bychom tam rádi měli." Podle jeho slov ve Skutči sice není žádná konkrétní skupina cvičenců, ale i stávající tělocvičnu využívá spousta zájemců z různých sportovních odvětví.

O definitivní částce, kterou město uvolní na venkovní posilovnu, rozhodnout zastupitelé nejpozději v březnu a do dubna by mohlo být postaveno.

Myslí i na stadion

Workout ale nebude jedinou skutečskou investicí do sportu. Ve schváleném rozpočtu se nachází i položka ve výši 400 tisíc korun na dobudování tenisových kurtů. Naprázdno nevyjde ani místní zimní stadion. „Na ministerstvo školství jsme podali žádost o dotaci. Pokud budeme úspěšní, město dofinancuje zhruba polovinu z odhadované výše 2,6 milionů korun na výměnu osvětlení, dobudování šaten, sociálního zařízení, sprch a podobně," vysvětluje skutečský starosta Pavel Bezděk. Jak dále uvedl, na březnovém zastupitelstvu se bude projednávat také nový pokladní systém pro místní zimní stadion, bazén i koupaliště.