Jablonští ani přespolní nakonec drobné potřebovat nebudou, vystačí si s papírovým kotoučem. Nad parkovacími automaty totiž těsně zvítězil systém časově omezeného parkovaní. „Ten bude pouze v prostoru historického centra, a to bezplatně s omezením na dobu dvou hodin," uvedl k rozhodnutí zastupitelů starosta města Miroslav Wágner a dodal: „Výhodou časově omezeného stání je minimální náklad na zavedení tohoto systému. Řidiči si musí pouze jednorázově zakoupit parkovací hodiny za zhruba dvacet korun."

Podle mínění zastupitelů, kteří dali přednost kotoučům, budou mít návštěvníci centra přiměřený čas na to si vyřídit úřední záležitosti, nákupy nebo se občerstvit v restauracích. „Navíc lze tento systém snadno aplikovat i v jiných částech města," upozornil Wágner.

Zpoplatnění parkování by většině místních vadilo, myslí si muž, který žije v Jablonném. On osobně by s placením parkovného problém neměl. „Náměstí je tady mnohdy přeplněné auty, která zde jsou i několik dní, aniž by se pohnula, protože jsou pod dohledem kamer, a lidé, kteří zde potřebují zaparkovat na pár minut během dne, prakticky nemají šanci. Zpoplatnění by mohlo v tomto ohledu pomoci," podotkl.

Zastupitelé v Jablonném také v tomto týdnu rozhodovali o rozmístění městského kamerového systému. „V první etapě bude sledováno šest lokalit a předpokládáme, že celý systém začneme průběžně uvádět do provozu podle technických možností připojení na optickou síť," upřesnil jablonský starosta.