Na kryté zastávce U Stadionu trávívá část dne muž s kolem a kárkou. Podle místních obyvatel si zastávku zřejmě vybral za své sídlo. Je tu téměř denně celé hodiny, pije krabicové víno a navzdory zákazu kouří. Je-li znaven, prostě se natáhne přes všechna tři sedátka a dá si šlofíka. Cestující si při čekání raději vůbec nesedají a drží se opodál, a to i kvůli neviditelnému oblaku nelibého pachu, jenž muže obklopuje. Situací se již zabývá chrudimská městská policie a radniční úředníci zaznamenali dokonce žádost, aby město sedačky raději odstranilo.

Zrušení sedadel ale například místostarosta Jaroslav Trávníček nepovažuje za dobrý nápad. „Jistě by se našla řada starších spoluobčanů, kterým by se takové opatření nelíbilo," říká místostarosta.

Totéž si myslí i vedoucí odboru správy majetku Milan Havelka. „MHD nevyužívají jen dvacetiletí, ale velmi často i mnohem starší lidé."

Cestujícím MHD tak nezbude než se pokaždé obrátit na městskou policii, která snad, bude-li důsledná, pobudu časem vystrnadí. „Určitě se na tento problém zaměříme víc a pokusíme se muže a jeho přátele naučit sedat na jiných místech, kde nebudou občany města obtěžovat," slíbil strážník Lukáš Dvořák z Městské policie Chrudim.