Nedalo by se ale na spotřebě plynu, elektřiny a teplé vody ušetřit víc? I s ohledem na fakt, že město v souvislosti se svou novou energetickou politikou přijímá (a bude platit) i nového referenta energetického manažera?

Podle místostarosty Jana Čechlovského (ODS) nejde o zbytečně „měkký" cíl. „Těch položek za energie je moc. Patří sem nejen veřejné osvětlení, ale máme i mnoho příspěvkových organizací, které si dnes energie řeší vlastně po svém. Je nutné nejdřív systém sjednotit a dostat pod lepší kontrolu, což bude první úkol pro zmiňovaného energetického manažera. Když nakonec ušetříme víc, bude to jen dobře," říká místostarosta.

Starosta města Petr Řezníček (SNK ED) pak ještě doplnil, že v absolutním vyjádření nepůjde ani tak o právě malá čísla. „V závislosti na průběhu zimy totiž může jedna jediná škola za sezónu protopit až kolem milionu korun. A pak je tu ještě bazén, zimní stadion a jsou tu i další budovy a zařízení, které spravuje město nebo jeho příspěvkové organizace," připomněl starosta.

Další z nesmyslů?

S novou referentskou funkcí energetického manažera nesouhlasí chrudimští Svobodní. „Vytvářet nového úředníka, který by měl mimo jiné zavádět energie z obnovitelných zdrojů, považuji za další z radničních nesmyslů. Nemyslím si, že to přinese nějaké úspory, možná naopak. Pokud někdo argumentuje tím, že město na jeho plat dostane štědrou dotaci, měl by si uvědomit, že i dotace pochází peněz, které nám stát sebral na daních. Jsem rozhodně proti takovým zbytečným pozicím na úřadě," uvedl zastupitel Petr Lichtenberg. Jeho opoziční názor však zůstal v menšině.