Na Špičáku v Železné Rudě napadlo pět centimetrů přírodního sněhu a povrch otevřených sjezdovek je dobrý. Na sjezdovkách, kde se v současnosti lyžuje, leží mezi 10 až 35 cm technického i přírodního sněhu. V provozu je čtyřsedačková lanovka a vlek na Spodní Šanci. „Rodinná sjezdovka Spodní Šance už snese přísná kritéria pro kvalitní lyžování. Díky tomu můžeme letos poprvé nabídnout v sobotu 18. ledna od 18.30 do 21 hodin i večerní lyžování. Opravili jsme také všechny zledovatělé nebo vyježděné úseky na trojce, takže zlepšení lyžaři zaregistrují i tam," komentoval aktuální podmínky provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Večerní lyžování pak bude pravidelně každou středu, pátek a sobotu.

Na Železnorudsku si dále zalyžujete v areálu Nad Nádražím, Goldhof a Samoty. I v těchto střediscích můžete využít večerního lyžování. Stejně tak v areálu Belveder. Tam mají děti do osmi let lyžování zdarma. V provozu je i Pancíř lanovka.

Po několikadenní přestávce se opět otevře také areál v Kašperských Horách, kde je od 15 do 25 cm sněhu. „Podařilo se nám zasněžit sjezdovky, takže je opět můžeme zprovoznit. Začínáme v pátek v 18 hodin večerním lyžováním. Ceny nyní máme nastavené tak, že návštěvníci zaplatí o deset procent méně," uvedl provozovatel areálu Karel Pokorný.

Sněhové podmínky bohužel nadále příliš nepřejí běžkařům. Nejlépe sjízdná je trasa Modrava–Březník, ale jen s opatrností. V jiných lokalitách je většinou nesouvislá vrstva sněhu, proto se neupravují.