Nehody nebyly vážné, v jednom případě ale bylo velmi blízko k tragédii, když na Horažďovicku skončilo auto na kolejích. Jeho řidič, ač zraněný, ale prokázal duchapřítomnost a dokázal zastavit blížící se vlak dříve, než smetl jeho auto. Ke srážce ale chyběly jen desítky centimetrů.

„V pondělí okolo 16.20 hodin jel 40letý muž z Horažďovicka s vozidlem Škoda Fabia po komunikaci ve směru od obce Čimice na Čepice. V klesání v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy a na zasněžené a namrzlé vozovce dostal s vozidlem smyk, sjel vpravo ze svahu, kde přerazil dopravní značku návěst před železničním přejezdem a zůstal stát s vozidlem na kolejišti," popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie.

Řidič z vozidla vystoupil a spolu s řidičkou, která u nehody zastavila, zavolali na tísňovou linku. Muž se poté rozběhl naproti vlaku, který přijížděl od Sušice, a mával rukama, aby upozornil strojvedoucího na překážku v kolejišti. Tomu se soupravu skutečně podařilo zastavit včas, ale podle hasičů to bylo opravdu těsné. „Vlak stihl zastavit cca 3/4 metru před vozidlem, takže ke střetu nedošlo," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Dodala, že ve vlaku cestovalo cca 30 osob, nikdo nebyl zraněn. To řidič auta pomoc zdravotníků potřeboval. „Byl převezen do sušické nemocnice k dalšímu ošetření," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. „Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Škoda na dopravní značce a vozidle činí 51 tisíc korun, trať poškozena nebyla. Nehoda byla na místě vyřešena blokovou pokutou," dodala Ladmanová.

Výluka na trati trvala přibližně tři hodiny.