Nejvýznamnější změnou je podle Zbyňka Hupáka, vedoucího referenta dopravy společnosti ČSAD autobusy Plzeň, značné posílení dopravy v pracovní dny v úseku Plzeň–Vejprnice a zpět. „Celkem bude zavedeno osmnáct spojů, které nabídnou nejen vejprnickým občanům lepší dopravní obslužnost v ranní a odpolední přepravní špičce," uvedl Hupák.

O víkendu pak do Vejprnic a zpět vyjede nový pár spojů umožňující dopravu pracujících se začátkem pracovní doby od 7:00 hodin ráno. „Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé Tlučné. Ve dnech pracovního volna bude prodloužen až do Tlučné spoj ve 12:30 z Plzně, nazpět pojede ve 13:00 hodin," konstatoval Hupák s tím, že teď, když skončily prázdniny, jezdí všechny spoje opět bez omezení.

Novinkou na lince je také nízkopodlažní kloubový autobus SOR NBG 18 poháněný stlačeným zemním plynem. ČSAD jej však na trase zatím pouze testuje. „Výrobce vozidlo zapůjčil na měsíční testování," dodal Hupák.

Cestující jsou rádi především za nové spoje. „Samozřejmě, čím více toho pojede, tím lépe. Navíc když se nezdražuje," míní Richard Homolka.

Jízda pro celou trasu vyjde jednoho člověka na deset korun, studenti či důchodci platí polovinu a žáci tři koruny. Pravidelní cestující si mohou koupit měsíční předplatné za 150 či 100 korun, které lze aktivovat na čipové kartě ČSAD. Výrobu karty svým obyvatelům obě obce hradily až do konce srpna. „Zájem o ni byl velký. Kolem 1700 našich obyvatel využívá předplatné, ale čipovou kartu si pořídilo ještě více lidí, kterým slouží jako peněženka," říká tlučenský starosta Stanislav Volf.