Světelné instalace a nevšední zážitky budou zdobit trasu od lochotínského amfiteátru mezi vily i paneláky sídliště Lochotín až k obchodnímu centru Atom, kde bude cesta končit.

Vystavené světelné instalace budou dílem desítky umělců z Česka, Slovenska, Francie, Německa a Japonska. Zapojit by se měli také studenti plzeňské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Kromě světelných objektů, nasvícených soch a plastik čeká diváky také mapping na budovu lékařské fakulty (Pavlovův pavilon na Lochotíně) v podání Francouzů AV Exciters.

„Pro velkou obrazovku lochotínského amfiteátru je připraven Digitální ohňostroj ovládaný díky mobilní aplikaci samotnými diváky z dílny bratislavského festivalu Biela noc," uvádí Mirka Reifová, mluvčí pořádající organizace Plzeň 2015. „Další atrakce budou vyhánět tmu u obchodních center Družba či Atom, v Lochotínském parku a u Sokolovny v Bolevci," dodává a připomíná, že právě v bolevecké sokolovně se v pátek 18. března odehraje také festivalová party s DJ Gadjo.cz a živým doprovodem v podání dechaře El Checo. Na několika dalších místech mimo hlavní trasu chystají místní centra a spolky pro menší množství diváků malá překvapení. Zapojí se např. ENVIC, Pěstuj prostor či TOTEM a Plzeňský fotoklub. „Tyto doprovodné akce vyžadují trochu objevitelského a dobrodružného ducha. Baterky na cestu po zšeřelých cestách návštěvníkům rádi věnujeme u informačních stánků festivalu," dodává Mirka Reifová.

Všechny instalace budou k vidění zdarma po oba dny od 18 do 23 hodin. Informační stánky budou umístěné u amfiteátru, u lékařské fakulty a u OC Atom. Stánky s občerstvením jsou připraveny průběžně po trase.