Podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy si ve středu vyslechla třiadvacetiletá žena z obce na Horšovskotýnsku. Ačkoliv motiv není ještě zcela jasný, vše nasvědčuje tomu, že si tak krátila dlouhou chvíli. Nejapný žertík ji může stát až tři roky života ve vězení.

Žena se tímto způsobem bavila 10. září dopoledne. „Nejdříve zavolala do pobočky Komerční banky a během několika minut oznámila uložení bomby i na pobočce České spořitelny. Telefonát byl vždy velmi stručný," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že i přesto se policistům podařilo zjistit, kdo za anonymními výhrůžkami stojí.

Tříleté vězení nebude pro mladou ženu jediným trestem, bude muset uhradit i škodu. „Obě banky vyčíslily souhrnnou škodu ve výši 48 177 korun," dodala Brožová.

Oba bankovní ústavy byly tehdy hodiny zavřené. Evakuováno bylo téměř sto lidí. Objekty Komerční banky i spořitelny byly prohledány psovodem se speciálně vycvičeným služebním psem. Žádná bomba nalezena nebyla. Žena tehdy anonymním telefonátem zaměstnala téměř dvacítku policistů a vyděsila stovky lidí.

„Vůbec jsme netušili, že se něco děje. Všimli jsme si, že se zavírají dveře a že jsou klienti vyzýváni, aby opustili spořitelnu. Pak přišli policisté k nám a řekli, abychom také odešli. Nevěřím, že tady bomba bude, myslím, že si někdo udělal velmi hloupý žert," popsala tehdy situaci pracovnice spořitelny s tím, že u tohoto peněžního ústavu pracuje už léta, ale nic podobného nepamatuje.