Třeba na okýnku v autobuse městské dopravy upozorňuje cestující nápis Pozor na prsty! Nápis na dveřích ordinací Nevstupujte, neklepejte a vyčkejte příchodu sestry už nikoho nepřekvapí. Stejně jako dotaz v bazénu Jste řádně osprchováni?

S vodou a létem je vůbec spojena řada vtipných hlášek. Například v návštěvním řádu nového přírodního koupacího biotopu v Blovicích mají klauzuli, že do prostoru areálu mají kromě jiného zakázán přístup osoby zahmyzené a opilé. Těm, kteří sítem projdou, je pak zakázáno bezdůvodné volání o pomoc stejně jako vcházení do oddělení nebo míst určených pro osoby druhého pohlaví. Dětem do tří let věku tu pak nařizují plavky s gumičkami na nohavičkách.

V bazénu na Slovanech lze úsměvné příkazy nejen číst, ale i slyšet. Nedávno tu jeden ze skupiny školních plavců parodoval svého učitele: „Děti, plavání na zádech je dobré.. na záda! A jedeme k tomu prsové nohy, raz dva tři, á dva, tři," volal vesele z venkovního bazénu, avšak ve chvíli, kdy byl učitel v bezpečné vzdálenosti.

V jednom z vodáckých kempů na Ohři visí na stromě mezi stany cedule Zákaz opic! Občas jsou u ní k vidění dezorientovaní a zchvácení vodáci, kteří obvykle po chvíli pochopí, že nebezpečí od šimpanzů či goril nehrozí, ale problém by mohli mít v kelímku s pivem či rumem.

Svérázný zákaz vyvěsil v letní hospůdce kastelán jednoho z hradů. Slušně strávníky žádá, zda by mohli neobtěžovat jeho kočku.

Majitel jedné z hospod zase vyvěsil k pípě sdělení, jež má odradit otravné tazatele. Jasně říká, že za odpověď na blbou otázku směrem k výčepnímu bude účtován pětikorunový poplatek, za velmi blbý dotaz chce už desetikorunu. Kdo si nedá pokoj a dotaz zopakuje, musí si připravit dokonce dvacetikorunu. Vyložené provokatéry pak bere restauratér na prohlídku prázdné strojovny za rovných 300 korun.

K méně úsměvným patří ručně psaná cedule, focena byla začátkem srpna v doubravecké Partyzánské ulici. Tam dělníci evidentně překopli plynové potrubí a pak varovali kuřáky, aby si raději nezapalovali. Byla tam skoro dva dny.

Svérázný způsob, jak se bránit psím exkrementům pře domem zvolili obyvatelé vilky ve Schwarzově ulici v Plzni na Borech. S majiteli psů mají zřejmě ty nejhorší zkušenosti, tak žádají rovnou psy, aby jim před domem nekáleli.