Šokovaný personál pachatelům finance vydal. Policie ihned rozjela vyšetřování, během něhož dotyčné dopadla. Na svůj rozsudek teď čekají ve vazbě.

Patnáctého ledna nad ránem se kumpáni vydali do uvedené provozovny. Podle získaných informací barma-novi hrozili nejen použitím násilí, ale dokonce smrtí. Když lupiči dostali dva a půl tisíce, okamžitě zmizeli.

Ochráncům zákona ale netrvalo dlouho a byli na stopě dvěma mužům z povedeného trojlístku. „Třicetiletý podezřelý totiž v minulosti v herně pracoval. Navíc vyšlo najevo také jeho další protiprávní jednání. Měl se totiž v témže místě dopustit na konci loňského roku zpronevěry finanční hotovosti přesahující třicet tisíc korun. Ta byla určena na výplatu výher z automatů a dále pocházela z tržeb," konkretizovala případ mluvčí PČR Jana Tomková. Odcizený obnos pak použil pro vlastní potřebu. Posledního viníka vypátrali policisté minulý týden v pátek.

„Proti třiatřicetiletému cizinci už bylo zahájeno trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže spáchaného ve spolupachatelství a přečinu vydírání," dodala Tomková. Na osmnáctiletého muže padlo shodné podezření. I třicetiletý se bude muset zpovídat ze stejného zločinu a ještě přečinu zpronevěry. V současnosti jsou už všichni ve vazbě.