J. Š. se osudného dne vydal mezi břaské bytovky, kde si aplikoval pervitin. Právě metamfetamin zapříčinil u mladíka zástavu srdce, kromě něj měl ale v krvi ještě deriváty THC a alkohol. Přivolaný lékař mu proto nedokázal pomoci.

V průběhu vyšetřování tohoto případu kriminalisté zjistili, že drogu si opatřoval právě od Kounovského. Podle výpovědi některých svědků zmíněný prodával návykovou látku v Břasích několik let. Jeho dealerská činnost měla trvat od podzimu 2006 až do dubna loňského roku. Kromě toho pervitin dále prodával na Rokycansku i v Plzni, v krajních případech ho poskytoval svým klientům zdarma.

Ačkoli Kounovskému hrozil až osmnáctiletý trest, Senát Krajského soudu v Plzni ho nakonec za mříže poslal jen na deset. Informaci Deníku potvrdil předseda soudního senátu Tomáš Bouček. Odsouzený se ale chystá proti verdiktu odvolat, což několik dní po posledním líčení potvrdil jeho otec. Blíže se však k situaci nechtěl vyjadřovat.

Ke kauze se vyjádřil rovněž tamější starosta Jan Špilar. „O rozsudku se dozvídám až nyní. Neznám bližší podrobnosti, tudíž ho nechci komentovat. Nicméně já osobně jsem odpůrcem i měkkých drog, i za ně bych udílel tvrdé postihy," sdělil.

Někteří obyvatelé Břas se domnívají, že tento krok by mohl vést k většímu bezpečí ve vesnici. „Muselo bohužel dojít k tragédii, aby se situace začala řešit. Doufám, že se nic podobného nebude opakovat a bude u nás už klid," sdělila jedna z místních.