Speciální autobusové spoje nazvané Český les a Mže budou jezdit o víkendech a svátcích a kromě cyklistů je mohou využít pěší turisté i běžní cestující.
Pro letošní sezónu zařadil provozovatel cyklobusů několik novinek.

„Turistická linka z Plzně na Bělsko, Poběžovicko vznikla v roce 2009 z iniciativy dopravce a několika obcí z Domažlicka. Později se připojila i Přimda a autobus nyní jezdí v trase Plzeň – Nýřany – Horšovský Týn – Bělá nad Radbuzou – Železná – Přimda," uvedl vedoucí referent dopravy ČSAD autobusy Plzeň Zbyněk Hupák.

Jízdní řády cyklobusů:Plzeň-Horšovský Týn-Bělá nad Radbuzou-Železná-Přimda

Plzeň-Tachov-Lesná,Stará Knížecí Huť

Druhou linku, která začala jezdit před třemi roky, iniciovalo město Tachov s podporou kraje. Z Plzně je trasa autobusu vedena kolem Hracholuské přehrady přes Stříbro, Bor a Tachov. Cílem je Stará Knížecí Huť.

Po stejných trasách budou jezdit autobusy také letos, první vyjíždí v sobotu 30. dubna a poslední 28. září. Jezdit budou každou sobotu, neděli a ve svátek, přičemž z Plzně mají odjezd v osm hodin ráno, zpět se vracejí v 17:10 hodin (ze Železné) a v 15:50 (ze Staré Knížecí Huti).

Oba autobusové spoje budou vybaveny speciálním vlekem pro jízdní kola, kterých se na přívěs vejde zhruba dvacet.

„Cena za přepravu osob v cyklobusech se řídí podle zvláštního ceníku za ujetý kilometr. Je však poskytována řada slev," uvedl dále Hupák s tím, že cena za přepravu kola je jednorázová bez ohledu na přepravovanou vzdálenost. Kočárky bude možné převážet bezplatně.

Jízdenky je možné zakoupit v různých prodejních portálech. „Lze ji samozřejmě nadále zakoupit rovněž přímo u řidiče autobusu v nástupní zastávce."
Kromě turistů a běžných cestujících mohou autobusy také využívat studenti, kteří v neděli odjíždějí do Plzně do škol.