Ochota některých lidí uklízet  nepořádek po druhých neuvadá. Jedním z takových dobrovolníků je Václav Vobořil a na jeho záslužný čin Deník upozornil František Soukup.

Úklidu kolem lesních cest  a silnic se věnuje už delší čas a tentokrát zamířil do místa těsně u státní hranice s Německem, konkrétně k Böttgerovu památníku. Ten jako první vítá na našem území  návštěvníky přijíždějící z Německa směrem k Brance. Je to jediný pozůstatek celé vsi, která zde stávala od počátku 18. století a před druhou válkou měla na tisíc obyvatel. „Nyní na jaře, když po zimě zmizely kopřivy a vysoká tráva, ukázal se veliký nepořádek kolem tohoto pomníku. Václav Vobořil nelenil a kolem pomníku uklidil," poukázal Soukup a dodal, že dobrovolník sebral deset pytlů odpadků, které pak odvezl. „Snad nějakou dobu bude kolem pěkného a zajímavého pomníku pořádek."

Tachovští hledači, ke kterým oba zmiňovaní muži patří, v loňském roce uklidili kolem cesty z Lesné na Starou Knížecí Huť a letos začátkem dubna chtějí uklidit úsek z křižovatky na Oboru až Böttgerovu památníku. Zájemce o pomoc neodmítnou.

„Vena Vobořil pěkně uklidil u pomníčku na Studenci. Nebyla to organizovaná akce, sám od sebe se do úklidu pustil. Kéž by takových obětavých bylo více," dodal Soukup.