„Byli jsme přivoláni k osobě ve vozidle, které spadlo do rybníka. Celou dobu, co jsme tady, se snažíme lokalizovat místo, kde automobil je. Viděl to jeden svědek, policie s ním mluvila, tak ukázal místo, kde by auto mělo být. Přivoláni byli i potápěči Policie ČR a ti by nám měli pomoci s hledáním," řekl Deníku na místě hasičský velitel zásahu František Chaluš asi po hodině hledání.

Svědkem, který celou událost viděl, byl Karel Potměšil, který má na druhém konci rybníka, než se událost stala, chalupu. „Slyšel jsem ránu, vykouknul jsem a viděl jsem, jak auto tancuje po rybníce. Po nějaký třiceti vteřinách zmizelo pod hladinou. Bylo to bílé auto, měl jsem pocit, že mělo otevřené okénko, ale že by tam někdo seděl, jsem neviděl. Jinak bych tam asi i skočil. Rychle jsem volal policii. Je mi z toho dost příšerně," vylíčil Potměšil.

Automobil se snažili hasiči najít v mrazivém počasí několik hodin. Vůz se podařilo objevit až po půl deváté večer, vytáhnout ho na hladinu téměř o hodinu později. „Potápěč obtížně hledal, za co ukotvit hák, aby mohlo být auto vytaženo. Šlo o vůz škoda, pravděpodobně felicie. Po vytažení byla ve vozidle nalezena mrtvá žena," sdělil řídící důstojník hasičů Miroslav Moule.