Nebylo možné prokázat, že znal skutečný věk školačky z Plzně, se kterou měl pohlavní styk.

Dívka se totiž vydávala za starší, na sexu se s Adamovským domlouvala po internetu a posílala mu i fotky svého přirození. Nejprve vystupovala dokonce jako dospělá, 19letá Sára na seznamce Lidé.cz. Tady kuchaře zaujala a z dalšího falešného profilu na facebooku si s ním začala dopisovat. Když se mladík dožadoval osobní schůzky, virtuální Sára se vymluvila na nemoc a odkázala ho na „sestřenici Dianu”, což už byl dívenčin pravý profil. I tady však uváděla vyšší věk. Sama přesně neví o kolik, prý však pod patnáct let.

Nakonec se s kuchařem „skamarádila” místo vymyšlené Sáry. Po prvním setkání se přes chat domluvili na souloži. Při následující schůzce vzal mladík Dianu do bytu v Městě Touškově a připravil ji tam o panenství.

Přestože i po chatu Diana naznačovala, že jí ještě nebylo patnáct, Adamovský tvrdí, že o tom neměl tušení. Kolik je dívce let, se prý dozvěděl, až když románek odhalili Dianini rodiče a on se zpovídal na policii z činu, za který hrozí až osm let vězení. „Připadala mi jako patnácti nebo šestnáctiletá,” vypověděl Adamovský.

Trestní řízení opak neprokázalo. Podle soudu nebyla dívka schopna důvěryhodně popsat okolnosti, za kterých se měl kuchař její věk jednoznačně dozvědět. Nikdy mu jej přímo neřekla.

„Každý má nějaký falešný profil, chtěla jsem to také zkusit,“ vysvětlila dívka, proč si hrála na starší Sáru. Podle předsedy severoplzeňského soudního senátu Ladislava Mrzeny nemohla ve svém věku domyslet následky. „Chtěla zažít dobrodružství, bohužel ho zažila. Bylo to však z její vůle a vzhledem k vážným pochybnostem o tom, že obžalovaný znal pravý věk poškozené, nelze mu klást trestný čin za vinu,” uzavřel případ soudce.

Výrok o kuchařově nevině však zatím nenabyl právní moci. Adamovský s ním byl sice spokojený, státní zástupkyně si však ponechala možnost případného odvolání.