Soud rovněž Hrdličkovi uložil, aby pozůstalým, a to konkrétně bratrovi zavražděného, zaplatil jako náhradu škody 175.000 korun. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i Hrdlička si ponechali lhůtu na možné odvolání.

Muž se k činu doznal, hrozilo mu deset až 18 let vězení. Protože mu soud uložil výkon trestu v mírnějším typu věznice, nedostane se Hrdlička do stejného zařízení jako jeho mladší bratr Vojtěch, který předloni v Tymákově zavraždil sekerou otce a nevlastní matku a za to si nyní odpykává ve věznici se zvýšenou ostrahou 19letý trest.

Vražda se stala loni 14. září mezi 19:45 a 22:45 nedaleko Mešna na Rokycansku, tělo zavražděného Hrdlička odvezl o pár kilometrů dál ke Kornaticím a tam ho vyhodil v lese. Muž, kterého později Hrdlička zavraždil, chodil s jeho nevlastní sestrou Veronikou, Hrdlička ale dívku také miloval. Podle dnešního výroku soudu Hrdlička tesařským kladivem po hádce o dívku zasadil muži osm ran, přičemž tři byly silné intenzity, poté již ležícího muže dvakrát bodl loveckým nožem s délkou čepele 18,5 centimetru. Přerušil mu krční tepnu, mladík vykrvácel.

„Stěžejním a usvědčujícím důkazem bylo doznání obžalovaného," uvedl soudce. Muž podrobně popsal detaily a okolnosti činu, další důkazy jeho výpověď potvrdily. Ve voze byla zjištěna krev zavražděného,pacho­vé stopy, otisky pneumatik u těla a další. Podle soudu byl jeho čin surový, ale ne tak, aby se na něj vztahovala vyšší trestní sazba. Neprokázalo se také, že by si čin dopředu promyslel nebo jej naplánoval.

Hrdlička vypověděl, že přítele Veroniky, vyzvedl v osudný den v Plzni, měli jet pro mosazný šrot do opuštěného areálu. Cestou se hádali kvůli dívce, zavražděný měl prý vůči ní výhrady, kritizoval, jak vypadala. Když zastavili na cestě, řekl mu Hrdlička, že svou nevlastní sestru miluje. „On do mě strčil. Nedokázal jsem se zastavit, sáhl po kladivu, přesně si to nevybavuji, nevím přesně, v jaké poloze byl, když jsem ho udeřil do hlavy, nevím kolikrát," uvedl Hrdlička. Když mladík upadl, sáhl po noži a bodnul.

Podle předsedy senátu muži přitížila surovost útoku a také to, že život mladého člověka „odňal ze zcela malicherné příčiny". Polehčila mu beztrestnost i to, že se doznal, vyjádřil prý upřímnou lítost. „To svědčí o určité sebereflexi, trest byl uložen mírně nad polovinou trestní sazby," uvedl soudce. Protože je podle znalců jeho resocializace možná, zmírnil mu soud typ věznice. Tím však Hrdličku připravil o možnost, usilovat o sdílení cely s bratrem. „Během pár vteřin změnil jeho čin život řadě lidí, nebude pykat jen on sám, ale i jeho čtyřletý syn, jeho prarodiče, rodina poškozeného," uzavřel případ soudce.

Bratr poškozeného žádal na náhradě škody 500.000 korun soud mu přiznal částku 175.000, kterou stanoví zákon, s nárokem na zbytek ho odkázal do občansko-právního řízení.

Veroniku měli spolu s její sestrou v pěstounské péči zavraždění manželé, tedy otec a macecha Jaroslava a Vojtěcha Hrdličky. Předloni je v červenci zavraždil Vojtěch, který přišel v noci do domku a zaútočil na spící manžele. Motivem byl dlouhodobý konflikt obou bratrů s rodiči, kteří je prý celé dětství vystavovali fyzickému i psychickému týrání. Krutě se prý chovali zejména k dívkám, jež měli v pěstounské péči.