Všechna mají nové majitele a do útulku se snad podívají už jen na návštěvu.

Jak Deník informoval, lidé našli štěňata na konci ledna poblíž nemocnice v Klatovech a k nálezu přivolali strážníky. Ti je ihned předali do útulku. A zpočátku to s nimi nevypadalo růžově. „Pejsci byli slepí, podle vývoje a očí byli staří maximálně týden až deset dní. Zpočátku nechtěli pít. Urgentně jsme pomocí okolních útulků a chovatelů sháněli kojící fenu. V noci naštěstí začala štěňata pít z lahve," sdělila vedoucí útulku Miloslava Šeflová.

Jejich domovem byl dočasně box s dekou, ve kterém pejsci cestovali s vedoucí útulku k ní domů. Krmit se totiž musela i v noci. Po několika dnech v útulku získala štěňata nečekanou společnost. Přes plot někdo přehodil fenu, která se jich ujala. „Nekojila je, ale téměř je adoptovala. Bylo zajímavé je spolu sledovat," konstatovala Šeflová.

V současné době jsou všechna čtyři štěňata u nových majitelů. Dvě z nich mají nový domov v Kvaseticích u Veroniky Cvachové. „Máme doma více zvířat. Nedávno nás jedna fenka opustila a já jsem hledala nového psa. Zprostředkovaně jsem se dozvěděla o pejscích v útulku. Domluvila jsem si návštěvu, zajela se na pejsky podívat a dva mám doma. Jsou to pěkní divočáci, ale s tím se musí u štěňat jejich věku a temperamentu počítat. Kdyby to šlo, vzala bych si je všechny," řekla Deníku Cvachová. Na člověka, který byl schopen štěňata vyhodit do mrazivého počasí, má jednoznačný názor. „Dala bych mu, jak se říká, do huby. Aby si uvědomil, že je mohl zabít," prohlásila nekompromisně.

Třetí štěně si vybrala Lucie Tvrdíková z Tachova. „Bylo těžké si vybrat, všechna jsou krásná, ale světlé štěně si v podstatě vybralo mě," řekla Tvrdíková.
Poslední štěně našlo svůj domov u Veroniky Průšové. „Syna pejsek okouzlil a tím bylo rozhodnuto. Myslím, že u nás se bude mít dobře," uvedla Průšová.
Zachránění pejsci by se v budoucnu do útulku neměli dostat jinak, než v roli návštěvníků. „Dohodli jsme se s vedoucí, že se za měsíc zastavíme. Aby bylo vidět jak se jim daří a jak prospívají," dodala Cvachová.