Tento muž podle dostupných informací v minulosti zavinil několik vážných nehod a měl dříve zákaz řízení, teď ale řidičský průkaz vlastní.
Neštěstí se stalo v neděli večer mezi obcemi Velký Bor a Defurovy Lažany. Vůz BMW podle policie v pravotočivé zatáčce dostal smyk a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím Peugeotem 406. V něm na místě zemřeli manželé z Rokycanska, pro jejich dvouletou holčičku, která utrpěla zranění hlavy, přiletěl záchranářský vrtulník.

Klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová opakovaně uvedla, že vůz řídila 26letá cizinka, mezi lidmi na Horažďovicku se ale rychlostí blesku šířily zvěsti, že ve skutečnosti seděl za volantem její přítel a ona jen po nehodě vzala vinu na sebe, přestože tím riskuje kriminál.

Povídalo se například, že to mají dokazovat stopy pásů na tělech této dvojice, muž měl mít po nehodě modřinu na levém rameni. Nikdo ale podle informací Deníku nepřinesl zatím žádný důkaz, že by muž řídil.

Nicméně teď poprvé policie připustila, že skutečně není jisté, že řídila mladá Ukrajinka. „Policie prověřuje okolnosti a příčiny dopravní nehody. Poškozená vozidla policisté zajistili a jsou podrobena znaleckému zkoumání," řekla Ladmanová a na přímou otázku dodala: „Žena se k řízení vozu přiznala, ale v této fázi nelze vyloučit, že řídil muž."

Policie proto hledá případné svědky dopravní nehody. Ozvat se mohou na linku 158 nebo se mohou dostavit na nejbližší policejní služebnu.