Plzeňský Toxi tým má za sebou další povedený zásah. Tentokrát si kriminalisté počíhali na teprve 22letého muže, který obchodoval s pervitinem a marihuanou. Dealera, kterého policie sledovala již delší dobu, se podařilo zadržet v úterý 28. června večer, a to v plzeňské ulici Na Chmelnicích.

"U muže bylo nalezeno téměř šedesát dávek pervitinu, jeden a půl gramu marihuany, plastové sáčky, takzvané přepravky na pervitin a digitální váhu," sdělila k zásahu policejní mluvčí Hana Štefflová. Kriminalistům se podařilo zjistit, že dealer prodával pervitin šesti pravidelným zákazníkům. Nejmladším zákazníkem byl 23letý mladík, nejstaršímu muži, který si od dealera drogy obstarával, bylo 38 let. 

"Celkem za uvedené období prodal zadržený muž pervitin a marihuanu za více než 160 tisíc korun. V jednom případě dokonce jednu dávku poskytl svému pravidelnému odběrateli zcela zdarma jako protislužbu za odvoz," sdělila Štefflová.

S mladíkem již bylo zahájeno trestní stíhání ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policisté zažádali o uvalení vazby, které ale soud neakceptoval. "Obviněnému nyní za uvedené protiprávní jednání hrozí až pět let za mřížemi," dodala policejní mluvčí.