Na Špičáku je na sjezdovkách v průměru 30 cm převážně technického sněhu. Otevřeny jsou již tradiční sjezdovky – rodinná Spodní Šance, sportovní Slalomová a v úseku od Jezerní cesty po dojezd k lanovce i U zalomeného. Dětský vlek se zázemím pro výuku je k dispozici také poblíž lanovky.
„V noci mrzne, takže zasněžujeme. Z vyrobeného sněhu jsme především vyspravili horší úseky na všech tratích. O víkendu pojede kromě lanovky a kotvy na Spodní Šanci i vlek Zalomený s výstupem nad Jezerní cestou. Jezdí se bez čekání," uvedl k aktuálním podmínkám provozní ředitel a spolumajitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Na Železnorudsku si dále zajezdíte v areálu Nad nádražím, který nabízí denně večerní lyžování. Dále je spuštěna lanovka na Pancíři. V provozu je také areál Goldhof s večerním lyžováním (út, čt, pá, so) a Samoty, kde je možné si večerní lyžování objednat. Další možností je Skiareál Belveder.

Kvůli nedostatku sněhu se však v současné době nejezdí na Weissově louce.

Zazávodíte si

Dostatek sněhu (10 až 40 cm) mají také v areálu v Kašperských Horách. „Svah je upraven, je připravena sjezdovka č. 2 a č. 3, pro malé děti pak malý svah v parku, který je vybaven posuvným pásem, provazovým vlekem a spoustou figurek. V sobotu pořádáme veřejné závody neregistrovaných ve slalomu na lyžích. Zpestřeny budou reprodukovanou hudbou. O moderování se postará Radek Nakládal a Jarda Hlaváč. Prezentace závodníků je od 8.30 do 9 hodin," uvedl provozovatel tamního areálu Karel Pokorný.

Zajezdit si můžete přijet také do Kocourova u Klatov, kde se daří stále svah zasněžovat.

Bohužel počasí stále nepřeje běžkařům. Stopy se na většině míst Šumavy kvůli nedostatku sněhu neupravují. S opatrností je sjízdná trasa od Modravského mostu na Březník, která byla upravena naposledy 28. ledna.