Za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, což je podle trestního zákoníku dokonce zločin, mu hrozilo až šest let vězení, nakonec ale vyvázl s podmíněným trestem.

V osudný únorový den poseděl částečný invalidní důchodce Princ dlouho přes půlnoc s kamarády v hospodě. Podle svých slov vypil asi pět piv a čtyři panáky tvrdého alkoholu a pak se vydal k domovu, kam to má od pípy asi čtyři sta metrů.

„Byly asi dvě hodiny ráno a cestou zhaslo veřejné osvětlení, což se stávalo pravidelně. Byla tma, zataženo, nebylo vidět na krok. Já jsem nejprve spadl do strouhy a pak jsem ještě narazil do betonového sloupu elektrického vedení," popisoval nelehkou cestu k domovu Princ, do kterého v tu chvíli vjel obrovský vztek.

Doma popadl sekeru a baterku a vydal se k rozvodné skříni, která byla na jednom ze sloupů elektrického vedení. Skříň sekerou naprosto zdemoloval, přičemž měl velké štěstí, že nedostal zásah elektrickým proudem, neboť si skříňku jednou rukou přidržoval, když do ní mlátil.

U soudu už všeho litoval. „Hrozně mě to mrzí. V noci se mi o tom i zdá," prohlásil Princ, který přiznal, že nešlo o jeho první „blikanec". „Když mi utekla žena s kamarádem, tak jsem mu nakopal auto. Ale už jsme zase kámoši," prohlásil.

Svým řáděním připravil Princ obyvatele Šimanova o veřejné osvětlení od 25. února do 19. března a navíc způsobil obci a energetické společnosti škodu přesahující 23 tisíc korun. Vše už ale uhradil.

Senát v čele s Ludmilou Liškovou přihlédl k polehčujícím okolnostem a Princovi uložil jen peněžitý trest ve výši deset tisíc korun. Pokud by ho v termínu neuhradil, stráví ve vězení tři týdny. Zároveň byla obžalovanému zabavena sekera, kterou skříň poničil.

Rozsudek je pravomocný, obě strany se vzdaly práva odvolání.