Pilot nehodu nepřežil. "Dostali jsme informaci, že pilot nežije, proto jsme na místo vyslali jen lékaře k ohledání," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Na místě v současné době zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Vyslán tam byl také inspektor pro zjišťování leteckých nehod.

Zprávu potvrdila také policie, která uvedla, že mrtvým je 38letý německý pilot, který letěl z Pasova. "Od rána jsme propátrávali letiště, zda pilot nepřistál na některém z nich. Patnáct minut po poledni uviděl vojenský pátrací vrtulník vrak letadla u Modravy. S největší pravděpodobností jde o hledané letadlo. Proč došlo k úmrtí pilota a co bylo příčinou nehody je v šetření. Bude nařízena pitva," sdělila Deníku policejní mluvčí Ivana Telekešová.

Sportovní letoun byl pohřešován již v sobotu, protože pilot startující z Pasova na cílové německé letiště nedoletěl. Měl při přeletu trasu letu naplánovanou i nad územím ČR. Na žádost německé strany se v neděli ráno do pátrání zapojila též česká policie.