Řadu let čekali nejen obyvatelé městyse, ale také ti, kteří přes Klenčí jezdí, na opravu silničního průtahu. Dočkali se až letos, ale práce budou pokračovat i v příštím roce. Nyní byla dána do zkušebního provozu část od železničního přejezdu k odbočce na Postřekov.

„Je to dost, že se do oprav konečně pustili. Když jsem nedávno jel autem přes náměstí směrem na Lískovou, téměř jsem tam nechal nápravu," uvedl Deníku řidič, jehož jsme zastavili na křižovatce při odbočování na Postřekov.

Právě nad ní začala 1. října další uzavírka, která sahá prozatím k hostinci U Psůtků. Úsek silnice pod křižovatkou kolem školy směrem k vlakovému nádraží už mohou motoristé využívat, pěší pak při cestě od vlaku či z dolní části Klenčí už šlapou do kopce až k prodejně nedaleko školy po levé straně silnice po novém chodníku, zatímco ty zbývající se stále budují. „Termín dokončení silnice máme daný do 30. 6. 2014. Chodníky je nutné dokončit do 30. září 2014," uvedl Jan Hauser, ředitel firmy Silnice Horšovský Týn, která zakázku vysoutěžila.

A co otevřené části silnice říkají místní? „Je to pěkné a bude to ještě lepší, až bude všechno hotové. Chodím s hůlkou a po novém chodníku se jde daleko líp, než předtím," řekl nám důchodce Jan Schneider.

„Bydlím hned za rohem, tak vše sleduji. Podle mě dělají chlapci pěkně a hodně rychle," míní další obyvatel Klenčí Vladimír Mifek.

Po nové silnici si však ještě nezvykli jezdit ti, kteří dosud využívali objížďku. „Stále projíždějí okolo nás, i když by mohli jezdit po nové silnici a dál od prodejny nahoru k továrně," posteskl si obyvatel spodní ulice.

Na druhé straně jsme zaregistrovali i auta, jejichž řidičům pod náměstím naprosto nic neříkala značka Zákaz vjezdu.

„Nyní jsme zavřeli náměstí a úsek nad ním, aby mohla auta od Dílů jezdit. Děláme na etapy, nechceme rozkopat zbytek Klenčí, neboť nevíme, jaké bude počasí a kdy udeří zima," prohlásil vedoucí výroby Josef Škampa.