Soutěží se ve třech kategoriích - lyže, snowboard a speciály. „Do dalšího kola postupují jen ti, kteří přejedou vodní plochu dlouhou zhruba 20 metrů a hlubokou více než jeden metr až na pevnou zem. S každou jízdou se zkracuje délka nájezdu. Pouze vítěz může vyjít z této akce suchý," řekl za pořadatele Radek Vaniš ze Ski&Bike Špičák.

„Diváci se asi nejvíce těší na speciály. V minulosti jsme zaregistrovali i pokusy na běžkách, ale zatím nikdo na nich suchou nohou konce louže nedosáhl. Běžky tak stále zůstávají výzvou," dodává možný tip pro soutěžící Vaniš.

Start je v 15.30 hodin poblíž kiosku U Sekyrek. Hlásit se můžete u louže před závodem. Každému vodnímu lyžaři musí být alespoň 15 let. Startovné ani vstupné se neplatí.

Zlevní jízdné

Dobrou zprávu signalizuje louže také pro ostatní lyžaře. Od neděle 17. března budou skipasy o více než 20 procent levnější. Lyžovat se bude za jízdné vedlejší sezony. Dospělí zaplatí 420 korun místo 540 na den, mládež 280 korun místo 365 korun a rodinné jízdné za dva dospělé a neomezený počet vlastních dětí přijde na 950 korun místo 1220 korun.

Zábavnou akci připravil také lyžařský areál v Kašperských Horách. „V sobotu 16. března se od 11 hodin bude konat přejezd přes velkou louži a maškarní rej. Lyžaři v maskách budou mít zvýhodněné jízdné, takže budou moci celý den jezdit za sto korun. Dále se bude také vyhlašovat nejhezčí maska. Přijďte se pobavit. Počasí předpovídá slunečný den. Podmínky budou dobré," láká na akci provozovatel areálu Karel Pokorný.

Zajezdit si můžete také v Kocourově u Klatov, v Hartmanicích je areál otevřen pouze v omezeném rozsahu (15. března od 18 do 21 hodin, 16. března od 9 do 16 hodin, od 18 do 21 hodin, 17. března od 9 do 16 hodin) a od soboty se tam jezdí za ceny vedlejší sezony.

Bílé stopy

Na své si přijdou i vyznavači bílých stop. Na Železnorudsku je 10 až 90 centimetrů. Strojová úprava „Magistrály" a dalších běžeckých stop bude provedena v pátek 15. března

V Prášilech leží 35 centimetrů sněhu, z toho 5 centimetrů nového, na hřebenech je stále přes metr. „Strojová úprava bude provedena před víkendem v plném rozsahu," sdělil místostarosta Prášil Josef Rada.

Na Modravě je 45 centimetrů sněhu, na Březníku přibližně 100 centimetrů. Sníh je přemrzlý s vrstvou nového prachového sněhu. Stopy budou upraveny v pátek večer. Zajezdit si ve stopách můžete také v Kašperských Horách i na Horské Kvildě, kde jsou rovněž upraveny.