Ten se v poslední době spolu s ostatními objevuje před radnicí s papírovou maskou na obličeji a s provokujícími nápisy na prsou.

Rund jej vyzývá, ať s ním týden nebo i déle absolvuje veškerá jednání a úřaduje s ním v kanceláři. Maska na tváři prý nevadí. „Ať je u každého jednání, na každé poradě, při každém rozhodnutí. Budu se s ním o všem radit, žádat ho o názor, ať se podílí na rozhodování. Pochopitelně odpovědnost bude pouze moje, ale budu se ptát na jeho názor. Ať nahlédne do procesů na magistrátu,” prohlašuje Rund a vzkazuje - vstávám po páté ráno, v práci končívám mezi osmou až desátou večer.

Možnost chtějí studenti uplatnit od pondělí

Skupinu aktivistů s maskami konkrétních politiků a provokujícími nápisy na prsou tvoří převážně studenti s průměrným věkem kolem dvaceti let. Zaštiťují se heslem Umění je obrana a tvrdí, že Rund je svou nabídkou nezaskočil a hozenou rukavici hodlají zvednout. „V pondělí můžeme začít,” vzkazuje jeden z nich Jakub Sobek s tím, že doufají, že každý s maskou Runda bude smět v budoucnu jít na všechna jeho jednání a kontrolovat to, jak to na radnici, zastupitelstvu a úřadech města chodí.

Čtěte také: Utáhněte kohoutky, voda zdraží