Zajezdit si můžete například na sjezdovkách šumavského Špičáku, kde je aktuálně mezi 20 až 60 cm především technického sněhu. „S výjimkou horního úseku černé sjezdovky Šance jsou všechny tratě otevřené bez omezení a trvale upravované. Momentálně je tady pod nulou a sněží," uvedl ve čtvrtek v dopoledních hodinách Radek Vaniš ze Ski&Bike Špičák. Tam si můžete také zalyžovat i ve večerních hodinách, a to každou středu, pátek a sobotu od 18.30 do 21 hodin.

Otevřeny na Železnorudsku jsou také areály Nad nádražím, kde si můžete každý den od 18 do 21 hodin zajezdit i večer, Pancíř lanovka i vlek, Weissova louka a Samoty, kde je večerní lyžování podle zájmu. V těchto areálech je 20 až 30 cm sněhu.

Čekají na sníh

I nadále je pouze částečně otevřen areál v Kašperských Horách, kde jsou otevřeny pouze dětský park, půjčovna a lyžařská škola. Sjezdovky jsou mimo provoz.

Zcela uzavřeny jsou areály v Hartmanicích, v Kocourově u Klatov, v Hojsově Stráži, Belveder, Debrník, Goldhof, Slavoj Plzeň a Alpalouka.

Bílé stopy

Pro vyznavače bílých stop už tolik příležitostí není, většinou se všechny tratě potýkají s nedostatkem sněhu.

Na Železnorudsku je cca 5 až 55 cm (ve vyšších polohách). Úprava běžeckých stop tam byla provedena 28. prosince. Šlo o úpravu částečnou, neboť některá místa, dojezdy k Železné Rudě a okolí Hojsovy Stráže, jsou vytáté. Stopy jsou vzhledem ke sněhovým podmínkám stále relativně v dobrém stavu.

Na Modravě je cca 10 až 30 cm sněhu, který je přemrzlý. Běžkaři by proto měli být opatrní, zvláště při sjezdech. Během dne je při zvýšení teplot sníh vlhký až mokrý. Ve směru na Javoří Pilu je několik míst, kde se drží voda - prvních cca 500 m od Modravy směrem na Rybárnu je stopa špatná, stejně jako u Javoří Pily je cca 800 m rozmáčeno, stéká tam voda. Mezi Filipovou Hutí a Modravou též není sněhová pokrývka zcela souvislá.

Na Horské Kvildě na nesouvislé sněhové pokrývce leží cca 10 cm několik dní starého sněhu. Trasy se neupravují, lyžovat se dá vesměs všude, ale lépe se staršími lyžemi.

Na Prášilsku je sněhová pokrývka od 10 do 50 cm (na hřebenech). V sobotu 29. prosince byl upraven okruh Poledník (bez Velkého Boru). První dva kilometry od nástupu není stopa příliš kvalitní, ale poté od cca 1100 m n.m. je stopa dobrá. V neděli 30. prosince byla upravena část okruhu Laka v úseku Prášily - Frantův most - Gsenget - Zlatý Stoleček - Jezero Laka - Hůrka (úsek Hůrka - Formberg - Prášily se z důvodu nedostatku sněhu upravovat nebude).