Na šumavském Špičáku se lyžuje na prašanu, kterého připadlo více než 10 centimetrů. Na sjezdovkách ho je v průměru 70 a více centimetrů, i přesto však sezona skončí o Velikonočním pondělí 1. dubna.

„Každoročně kolem Velikonoc opadá zájem lidí o lyžování, protože už začíná jaro a vytahují spíše kola, proto každý rok kolem Velikonoc ukončujeme sezonu," vysvětlil zástupce Ski & Bike Špičák Karel Samec.

„Podobný konec sezony s lyžováním na tak kvalitních površích dlouho nepamatuji. Na špičáckém areálu působím už přes dvacet let, ale takové super podmínky při loučení se sezonou tady za tu dobu nikdy nebyly," dodal spolumajitel Ski & Bike Špičák Vladimír Kasík.

Víkendové loučení je ve znamení soutěží pro veřejnost. Všichni zájemci se mohou o Velikonoční neděli 31. března přihlásit do závodu ve ski & golfu. Jde o premiéru tohoto sportu na Špičáku a následně na Darovanském dvoře.

Zalyžujete si i v některých dalších lyžařských areálech na Železnorudsku. V areálu Nad Nádražím je 30 až 50 centimetrů sněhu, Pancíř vlek a lanovka (30 až 50 centimetrů), Weissova louka (30 až 50 centimetrů), Goldhof (30 až 50 centimetrů), Samoty (30 až 50 centimetrů) v Hojsově Stráži (25 až 40 centimetrů).

O tomto víkendu si užijete také ještě v Kašperských Horách, kde je 20 až 30 cm sněhu i v Hartmanicích. „Sněhové podmínky jsou stále dobré, dokonce nám pár cm sněhu přibylo. Přijďte si užít velikonoční prázdniny na sněhu," uvedl provozovatel areálu v Kašperských Horách Karel Pokorný.

Zavřen už je ale areál v Kocourově u Klatov.

Bílé stopy

Dostatek sněhu přeje i těm, kteří dávají přednost běžkám. Na Železnorudsku je jasno, sněhová pokrývka 10 až 80 centimetrů. Pozor při sjezdu z Polomu na Debrník, ve spodní části je vytáté místo, také na dojezdech k Železné Rudě je nutná opatrnost, jinak jsou stopy ve velmi dobrém stavu.

Na Prášilsku je od 45 do 120 centimetrů sněhu. Na Modravě je přibližně 55 centimetrů sněhu, na Březníku zhruba 80 centimetrů. Na Horské Kvildě byly ve čtvrtek dopoledne upraveny všechny lyžařské trasy.