„Při příjezdu hasiči zjistili, že osobní auto je zmáčknuté mezi dodávkou a zděnou autobusovou zastávkou. Hasiči jímali unikající benzín z osobního auta a místo zasypali sorbentem," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

„Vozidlo Škoda 125L řídil 48letý muž z Plánicka, který jel po komunikaci v obci Hnačov, ve směru od Zavlekova, a chtěl odbočit vlevo na místní komunikaci. Při odbočení se střetl s vozidlem Peugeot Boxer, jenž řídil 41letý muž z Klatov. Ten narazil přední částí do levého boku vozidla škoda a následně došlo k nárazu obou vozidel do zděné autobusové zastávky," popsala nehodu klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Provedenou dechovou zkouškou bylo u řidiče škodovky naměřeno 0,69 a 0,85 promile alkoholu. Druhý řidič měl dechovou zkoušku na alkohol negativní. Odhadnutá škoda na vozidlech činí 87 000 Kč a na autobusové zastávce asi 50 000 Kč.

Hledají svědky

Předmětem šetření je děj nehody a zároveň míra zavinění jednotlivých řidičů. Policie proto žádá případné svědky nehody, aby podali informace na nejbližší policejní služebnu nebo na telefonní číslo 974 334 111, případně na dopravní inspektorát, telefonní číslo 974 334 251. Sdělit údaje k dopravní nehodě můžete i prostřednictvím e-mailu: kt.di.podatelna@pcr.cz

I přesto, že bylo osobní auto téměř zcela rozmačkané, měl řidič obrovské štěstí, protože z něj dokázal vystoupit sám. „Šlo o muže ročník 1966 a byl s úrazem hlavy převezen na vyšetření do Klatovské nemocnice," sdělila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služba Lenka Ptáčková.

V důsledku nehody byla poškozena autobusová zastávka, na které popraskaly zdi a hrozí její zřícení. Hasiči zajistili nebezpečný prostor výstražnou páskou „vstup zakázán". Obyvatelé Hnačova tak budou zřejmě nějaký čas bez zastávky. „Nárazem byla zastávka utržena od základů a je hodně popraskaná. Počkáme na statika, ale zřejmě ji budeme muset zbourat a postavit znovu," řekl místostarosta Hnačova Jiří Šebesta.

Další dopravní nehoda se stala o necelé dvě hodiny později u Železné Rudy. „Pětadvacetiletá žena ze Sušice jela s vozidlem Nissan Qashqai ve směru od Javorné na Železnou Rudu. V klesání na přímém úseku komunikace, pravděpodobně vlivem únavy, vyjela s vozidlem vpravo mimo vozovku, kde nejprve narazila do sloupu informativní dopravní značky čerpací stanice, který poškodila a následně čelně narazila do vzrostlého smrku v lesním porostu," informovala Ladmanová.

Škoda činí 103 000 Kč. Dechová zkouška byla negativní.

Na místo vyjela jednotka sboru dobrovolných hasičů, zajistila místo nehody osobního auta a opatřila vozidlo proti požáru.
„Žena byla se zraněním dolní končetiny převezena do Klatovské nemocnice," doplnila Ptáčková.