„Cílem a smyslem těchto výjezdů a jednání s občany je především bourání mýtů, které kolem odborů kolují. Chceme lidem představit, v čem se na nás mohou obrátit a v čem nejen jim můžeme pomoci," uvedla Radka Sokolová, místopředsedkyně ČMKOS s tím, že asi jedním z největších mýtů je, že si lidé myslí, že odbory jsou pozůstatkem komunismu.

„To ale není pravda. Vždyť první organizované odborové organizace v západní Evropě vznikaly již ve druhé polovině devatenáctého století. Tedy dávno před tím, než se nejen u nás nějaký komunismus objevil," zdůraznila.

Ve stanu na náměstí Republiky Sokolová spolu s prvním místopředsedou Václavem Píclem a předsedou Regionální rady ČMKOS Jindřichem Brabcem hovořili nejen o problémech českých zaměstnanců, ale spolu s odborníky zájemcům poskytovali poradenství v různých otázkách včetně poradenství právního. O otázce zaměstnanosti v kraji hovořil J. Brabec.„Sice je zde míra nezaměstnanosti relativně nízká, jen 6,8 %, ale řada lidí pracuje na dohody a jiné formy zaměstnávání, kdy jejich platy se pohybují v blízkosti minimálních mezd. Podle našeho názoru by každý, kdo pracuje poctivě osm hodin denně, si měl vydělat na slušný život. Proto také chceme prosazovat pracovní místa se slušnou mzdou a slušnými pracovními podmínkami," dodal.

Do Plzně přijeli i zástupci norské odborové centrály. Dva mladí muži ve věku 25 a 29 let hovořili o postavení odborů v jejich zemi. Podle nich je zejména pro mladé členství v odborech atraktivní záležitostí. Odbory tam mají zodpovědnost za chod společnosti a jsou vnímány pro lidi jako užitečné a přínosné.