Most by se podle předběžných plánů měl opravovat od prvního června do třicátého září. Jelikož se bude jednat o poměrně rozsáhlé opravy, které konstrukce mostu vyžaduje, bude doprava zcela odkloněna.

Jednou z hlavních tepen, která bude nahrazovat přímou cestu na Plzeň se stane právě Oldřichov. Ač se na okraji této vesnice nachází několik fabrik, na nějaký větší provoz místní zvyklí nejsou.

„Bohužel do toho příliš mluvit nemůžeme, jelikož oprava a výběr náhradní trasy jsou v režii Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Nejspíš nám nezbývá nic jiného, než se s tím smířit," řekl Deníku člen osadního výboru Oldřichova Jiří Gondorčín.

Jistou naději, jak by se vesnici mohly vyhnout alespoň kamiony a podobná větší vozidla, přináší přímá cesta z Plané na Novou Hospodu. Tato alternativa by měla být příjemnější i pro samotné řidiče, jelikož přes Oldřichov nevede žádná široká komunikace.

Z případných komplikací, jaké odklon dopravy přinese, ovšem tato malá obec nevyjde naprázdno. „Po dokončení prací na mostě u Malého Rapotína přijde řada i na komunikaci u Oldřichova. Ta by se po dokončení oprav mostu měla vyfrézovat a bude položen nový koberec i přes to, že původně tato oprava nebyla v plánu," uvedl generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

Každý, kdo v posledních letech projížděl Oldřichovem, musí uznat, že cesta by si opravu zasloužila. „Že by po ukončení oprav mostu měla přijít řada i na cestu vím. Už by to mělo být i zanesené v plánu správy a údržby silnic. Alespoň nějaké plus," okomentoval Gondorčín.