Flotilu třiceti nových nízkopodlažních trolejbusů Škoda 31 Tr dodá plzeňská Škoda Electric do moravské metropole Brna.

S tamním dopravním podnikem, který je s vozovým parkem více než 140 vozidel největším provozovatelem trolejbusů v tuzemsku, již plzeňská společnost uzavřela smlouvu. Jedná se kontrakt za 395 milionů korun. Dodávka se uskuteční v první polovině příštího roku.

„Nové velkokapacitní vozy ze Škoda Electric omladí vozový park moravské metropole. Do Brna jsme naposledy dodávali trolejbusy v letech 2007 až 2009, tehdy se jednalo také o nízkopodlažní kloubové trolejbusy. Odlišný byl ovšem typ vozidel, jednalo se o vozy Škoda 25 Tr," uvedl Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy Škody Electric.

Trolejbusy jsou moderní a komfortní. "Pomocí takzvaného kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku, se bude cestujícím snáze nastupovat i vystupovat," sdělil mluvčí plzeňské společnosti Michal Tobrman.

České moderní trolejbusy míří také do zahraničí, ať už se jedná o lotyšskou Rigu, kam letos zamíří 25 vozů, nebo slovenskou Bratislavu, která si nedávno objednala dalších 40 vozidel a celkem tak bude v hlavním městě Slovenska jezdit 120 nových vozů.